Žena

Ženy dělají paroháče z mužů s podobnými geny

17.1.2007 12:10 Genetička Christine Garver-Apgarová z Nového Mexika tvrdí, že při výběru partnera je rozhodující shoda genetických informací. Ženy mají tendenci vybrat si takový protějšek, který je s nimi nejméně shodný. To znamená, že být věrný muži s podobnými geny může být pro ženu neskutečně těžké. Důležité přitom nejsou všechny geny, ale především ty, které kódují imunitní systém. Pokud má muž tyto geny podobné, sexuální odpověď ženy je slabá.

Vztah takových dvou lidí je velmi křehký a s největší pravděpodobností dlouho nevydrží. Může se to zdát kruté, ale příroda myslela v tomto případě především na děti, kterým se snaží zajistit nejkvalitnější imunitní systém. Čím více se geny rodičů totiž liší, tím širší a výkonnější obranný systém těla dítě získá.

Christine Garver-Apgarová je přesvědčena, že žena může být jednomu muži nevěrná, ale u jiného tuto potřebu nemá. Podle jejích zjištění genetická podobnost partnera vyvolává v ženě touhu zanášet. Naopak neshoda v genetické informaci umocňuje věrnost. Geny prý hrají v atraktivitě větší roli než fyzický vzhled.

Jiné výzkumy prokazují, že preference žen se mění také během menstruačního cyklu. Zatímco během ovulace touží po mužných a drsných typech, v nejméně plodných dnech dávají přednost naopak jemnějším a pečujícím typům.

Famous

nahoru

Žena:

Když se z havěti stanou miláčci

-

dnes 10:05 „Od doby, co mám potkany, strašně šišlám,” vysvětluje...

Nezapomeňte před Vánoci sami na sebe

-

dnes 08:39 Před Vánoci často plánujeme pečení, úklid, děláme si...

Skřípání zubů se nevyplácí podceňovat

-

dnes 07:12 Skřípání a cvakání zuby neboli bruxismus je poměrně...

Anna Kameníková: Nepřemýšlím hlavou, ale srdcem

-

včera 12:10 Dcera herečky Jitky Asterové umí překvapit. Když si v...

Detox pleti aneb Jak oživit vzhled a zdraví pokožky

-

včera 11:03 Obrazem: Stres, nezdravá strava, nedostatek spánku,...

Hodinky – nadčasový dárek pod stromeček

-

včera 10:30 Obrazem: Čas je veličina, která tvoří velmi důležitou...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby