Žena

Ženy dělají paroháče z mužů s podobnými geny

17.1.2007 12:10 Genetička Christine Garver-Apgarová z Nového Mexika tvrdí, že při výběru partnera je rozhodující shoda genetických informací. Ženy mají tendenci vybrat si takový protějšek, který je s nimi nejméně shodný. To znamená, že být věrný muži s podobnými geny může být pro ženu neskutečně těžké. Důležité přitom nejsou všechny geny, ale především ty, které kódují imunitní systém. Pokud má muž tyto geny podobné, sexuální odpověď ženy je slabá.

Vztah takových dvou lidí je velmi křehký a s největší pravděpodobností dlouho nevydrží. Může se to zdát kruté, ale příroda myslela v tomto případě především na děti, kterým se snaží zajistit nejkvalitnější imunitní systém. Čím více se geny rodičů totiž liší, tím širší a výkonnější obranný systém těla dítě získá.

Christine Garver-Apgarová je přesvědčena, že žena může být jednomu muži nevěrná, ale u jiného tuto potřebu nemá. Podle jejích zjištění genetická podobnost partnera vyvolává v ženě touhu zanášet. Naopak neshoda v genetické informaci umocňuje věrnost. Geny prý hrají v atraktivitě větší roli než fyzický vzhled.

Jiné výzkumy prokazují, že preference žen se mění také během menstruačního cyklu. Zatímco během ovulace touží po mužných a drsných typech, v nejméně plodných dnech dávají přednost naopak jemnějším a pečujícím typům.

Famous

nahoru

Žena:

Návštěvy potmě: Nevidomí přinášejí seniorům do života světlo

-

dnes 14:46 Dva rozdílné světy, nevidomých a seniorů, kteří žijí v...

Invazivní meningokoková meningitida může zabít do 24 hodin

-

dnes 11:23 Meningokoková infekce se zprvu může projevovat jako...

Čtyři recepty na netradiční špízy

-

dnes 10:10 Obrazem: Hledáte rozmanitost chutí? Najdete ji na...

Drobnosti, díky kterým zvýšíte svůj půvab a atraktivitu

-

dnes 08:49 Při seznamování je důležité zaujmout. Zatímco vzhled...

Heřmánek aneb Tajemství jedné z nejoblíbenějších léčivek

-

dnes 07:21 O heřmánku pravém lze bez nadsázky říci, že jde o...

Na co si dát pozor při výběru dětské obuvi

-

včera 11:02 Obrazem: Správný výběr bot má zásadní vliv na zdravý...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby