Internet a PC

Výhružný e-mail: pošli peníze nebo tě zabiju

obrazek

Novinky

16.1.2007 12:47 Internetem koluje další z forem podvodných e-mailů. Anglicky psaný text předstírá, že pochází od nájemného vraha, který má zavraždit příjemce zprávy. Pokud však dostane zaplaceno, úkol údajně nesplní.

Vrah požaduje po příjemci e-mailu 80 000 dolarů. Ve zprávě zločinec uvádí, že dotyčného sleduje už deset dnů a je ochoten jej nechat naživu, pokud dostane zaplaceno.

Pisatel e-mailu, který se snaží vylákat z důvěřivých a bojácných uživatelů nemalou finanční částku, tvrdí, že v rámci první splátky ve výši 20 000 dolarů ukáže čtenáři nahrávku, která dokazuje, že byl sledován.

:. Snímek výhružného e-mailu. Zdroj: Sophos

"Teď poslouchej, sjednám nám dvěma schůzku z očí do očí, ale než tohle udělám, chci 80 000 dolarů. Ničeho se nemusíš bát. Přijdu za tebou do kanceláře nebo domu, kde si přeješ se setkat, neber s sebou žádnou kameru nebo jiné nahrávací zařízení....," stojí ve výhružné elektronické zprávě.

Její pisatel rovněž varuje čtenáře před "kontaktováním F.B.I nebo policie, či před zasláním kopie této zprávy bezpečnostním složkám", jinak "bude nucen vykonat to, za co dostal zaplaceno."

O této podvodné e-mailové zprávě počátkem ledna informovala bezpečnostní společnost Sophos. "Jedná se o jednu z nejodpudivějších podvodných zpráv, co jsem kdy viděl," poznamenal technologický konzultant firmy Graham Cluley.

Novinky

nahoru

Internet a PC:

Němci chystají termínové kontrakty na bitcoin

-

dnes 10:23 Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o tom,...

Galileo pomáhá řidičům i záchranářům již rok

-

dnes 09:26 Přesně před rokem – 15. prosince 2016 – byl oficiálně...

Federální komise v USA chce omezit neutralitu webu

-

včera 20:07 aktualizováno Americká Federální komise pro spoje...

Apple investuje miliardy do společnosti Finisar. Kvůli iPhonu X

-

včera 14:35 Video: Výrobce optických komponentů Finisar získá...

Jižní Korea zvažuje, že zdaní obchody s bitcoinem

-

včera 12:29 Jižní Korea zvažuje, že zdaní kapitálové zisky z...

Vyděračské viry napadly více než čtvrtinu firem

-

včera 12:00 Počet útoků vyděračských programů na firmy letos...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby