Kultura

Cat Stevens je Yusuf Islam

6.12.2006 09:43 Album An Other Cup nahrál velice emotivní zpěvák Yusuf Islam. Ve skutečnosti se jmenuje Steven Demetre Georgiu, ovšem celý svět ho zná pod jménem Cat Stevens. Trochu zamotaná historie, nicméně zajímavá.

Stevens se prosadil písní Wild World?, která se již v roce 1970 stala celosvětovým hitem a je jím dodnes. V roce 1977 se po mnohaletém studiu náboženství rozhodl přiklonit k islámu. Současně také změnil své umělecké jméno, stal se z něho Yusuf Islam. Vydal se na novou duchovní a současně i uměleckou cestu.

Dosud poslední album Night Of Remembrance vyšlo před dvěma lety a bylo záznamen koncertu v londýnské Royal Albert Hall. Novinka An Another Cup je další studiové album ve zpěvákově diskografii, které vychází po osmadvaceti letech tvůrčí nečinnosti.

Kdo by čekal nějaké velké náboženské proklamace, nedočká se. Pravda, Yusuf ví, ke kterému náboženství patří, stejně tak jaká je jeho nelehká pozice v současné době. V popových písničkách, solidně zaranžovaných a naprosto přesvědčivě zazpívaných, stojí na jeho straně a obhajuje jeho čistotu. Není to ale prvořadý úkol desky.

Jde především o to nabídnout lehké, intimní skladby, v jejichž zvuku hraje prim akustická kytara a hřejivá, uklidňující melodie. Byla to silná zbraň i u Cata Stevense. 

Yusuf: An Other Cup, Universal Music 2006, 41:20

Právo

nahoru

Kultura:

Česká a slovenská grafika mají dobrý kořínek

-

dnes 14:14 Pražská Galerie Millennium prezentuje do 4. března...

Berlinale v polovině: konečně výborný film. Joaquin Phoenix se představil jako ochrnutý karikaturista

-

dnes 12:19 Až do poloviny nepřinesl hlavní program 68. ročníku...

Zemřel skladatel a houslista Evžen Zámečník, bylo mu 79 let

-

dnes 10:26 Po dlouhé nemoci zemřel v pondělí hudební skladatel,...

Nolan odmítá Bonda, pravděpodobně to padne na Dannyho Boyla

-

dnes 10:08 Daniel Craig se chce vrátit v roli Jamese Bonda, ale...

RECENZE: Zpěv Emeli Sandé je balzám na srdce

-

dnes 09:25 Když britská zpěvačka Emeli Sandé vydala předloni své...

Tvář vody vychází po filmu i knižně

-

dnes 08:38 Tvář vody je unikátní projekt, ve kterém se dva umělci,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby