Kultura

Cat Stevens je Yusuf Islam

6.12.2006 09:43 Album An Other Cup nahrál velice emotivní zpěvák Yusuf Islam. Ve skutečnosti se jmenuje Steven Demetre Georgiu, ovšem celý svět ho zná pod jménem Cat Stevens. Trochu zamotaná historie, nicméně zajímavá.

Stevens se prosadil písní Wild World?, která se již v roce 1970 stala celosvětovým hitem a je jím dodnes. V roce 1977 se po mnohaletém studiu náboženství rozhodl přiklonit k islámu. Současně také změnil své umělecké jméno, stal se z něho Yusuf Islam. Vydal se na novou duchovní a současně i uměleckou cestu.

Dosud poslední album Night Of Remembrance vyšlo před dvěma lety a bylo záznamen koncertu v londýnské Royal Albert Hall. Novinka An Another Cup je další studiové album ve zpěvákově diskografii, které vychází po osmadvaceti letech tvůrčí nečinnosti.

Kdo by čekal nějaké velké náboženské proklamace, nedočká se. Pravda, Yusuf ví, ke kterému náboženství patří, stejně tak jaká je jeho nelehká pozice v současné době. V popových písničkách, solidně zaranžovaných a naprosto přesvědčivě zazpívaných, stojí na jeho straně a obhajuje jeho čistotu. Není to ale prvořadý úkol desky.

Jde především o to nabídnout lehké, intimní skladby, v jejichž zvuku hraje prim akustická kytara a hřejivá, uklidňující melodie. Byla to silná zbraň i u Cata Stevense. 

Yusuf: An Other Cup, Universal Music 2006, 41:20

Právo

nahoru

Kultura:

GLOSA: Bacha na muzikál. Může vás změnit v gaye, varují Maďaři

-

dnes 14:12 Světová média si povšimla maďarské kauzy, která jako by...

PKO hraje Brucha s Pavlem Šporclem

-

dnes 14:05 Pražský komorní orchestr zakončí v úterý koncertem v...

Shakespeare začne od Dobrého konce

-

dnes 12:58 Premiéra málo známé Shakespearovy komedie Dobrý konec...

RECENZE: Hábova šestinotónová vize spravedlivé společnosti

-

dnes 12:33 Originální zážitek připravilo zahájení čtvrtého ročníku...

Prvních 10 procent vstupenek do Varů se prodalo za pět minut

-

dnes 11:26 Pouhých pět minut stačilo milovníkům filmu, aby si v...

Režisér Okresního přeboru nabídne humornou sérii Hra o tom, že život je pouhou hrou

-

dnes 10:37 Režisér a scenárista Jan Prušinovský natočil českou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů