Krimi

Policie zatkla hlavního dodavatele heroinu do Ostravy

24.11.2006 13:19 Hlavního dodavatele heroinu pro Ostravu zadrželi v minulých dnech kriminalisté. Zátah na zkušeného recidivistu se uskutečnil na silnici nedaleko mošnovského letiště v okamžiku, kdy obviněný muž převážel osobním autě 156 gramů této drogy v hodnotě minimálně 300 tisíc korun. V pátek o tom Právo informoval mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Devětatřicetiletý muž stál v čele větší skupiny, která byla dopadena už začátkem října. Pro zadržení jeho samotného ale policii dosud scházely důkazy. Heroin, který v Ostravě užívá především romská populace, se na Moravu dostával balkánskou cestou.

"Zatím je prokázáno, že obviněný od května loňského roku v Ostravě prodal minimálně 1,7 kilogramu heroinu za celkovou částku nejméně 1,5 miliónu korun," řekl Klézl. Prodával jej především v Ostravě-Přívoze, ale také ve Stodolní ulici.

Své dívce chtěl od závislosti pomoci

Při zatýkání policistům asistoval služební pes, který heroin uschovaný v automobilu okamžitě objevil. "Muž je stíhán jako zvlášť nebezpečný recidivista. Heroin, který byl u něj nalezen, byl vysoce kvalitní," dodal mluvčí policie.

Dealer přitom sám drogy nebral. Policisté zjistili, že se dokonce snažil aktivně závislosti zbavit svou mladou přítelkyni. "Je paradox, že se té dívce snažil pomoci a sám drogu do Ostravy vozil," citovala ČTK zdroj obeznámený s případem. Dealer dokonce založil kapelu, kterou financoval z peněz, vydělaných prodejem narkotik.

Kriminalisté na odhalení dealera pracovali několik měsíců, práci jim ale komplikoval fakt, že se nezdržoval v místě trvalého bydliště a přespával po různých ubytovnách v Ostravě i okolí.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Žena při konfliktu bodla muže do zad, obvinili ji z vraždy

-

dnes 15:47 Kriminalisté obvinili 58letou ženu z vraždy o 17 let...

Za pobodání klienta má jít směnárník na deset let do vězení

-

dnes 14:52 aktualizováno Za pobodání zákazníka v obchodním centru...

Zdrogovanému popeláři na Ruzyni ujel vůz, skončil převrácený na zahradě

-

dnes 14:36 Video: aktualizováno Popelářské auto bez řidiče se v...

Metro B částečně nejelo, pod soupravu spadl člověk

-

dnes 14:04 Video: aktualizováno V pražském metru na lince B byl v...

Muž se v Beskydech zřítil ze srázu, stal se třetí letošní obětí houbaření

-

dnes 13:57 Osmašedesátiletý muž se v úterý ráno zabil v Beskydech...

Čtveřice provozovala nelegální domov pro seniory. Dostala podmínky

-

dnes 13:50 Za provoz nelegálního domu pro seniory v Kunštátě na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby