Krimi

Policie zatkla hlavního dodavatele heroinu do Ostravy

24.11.2006 13:19 Hlavního dodavatele heroinu pro Ostravu zadrželi v minulých dnech kriminalisté. Zátah na zkušeného recidivistu se uskutečnil na silnici nedaleko mošnovského letiště v okamžiku, kdy obviněný muž převážel osobním autě 156 gramů této drogy v hodnotě minimálně 300 tisíc korun. V pátek o tom Právo informoval mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Devětatřicetiletý muž stál v čele větší skupiny, která byla dopadena už začátkem října. Pro zadržení jeho samotného ale policii dosud scházely důkazy. Heroin, který v Ostravě užívá především romská populace, se na Moravu dostával balkánskou cestou.

"Zatím je prokázáno, že obviněný od května loňského roku v Ostravě prodal minimálně 1,7 kilogramu heroinu za celkovou částku nejméně 1,5 miliónu korun," řekl Klézl. Prodával jej především v Ostravě-Přívoze, ale také ve Stodolní ulici.

Své dívce chtěl od závislosti pomoci

Při zatýkání policistům asistoval služební pes, který heroin uschovaný v automobilu okamžitě objevil. "Muž je stíhán jako zvlášť nebezpečný recidivista. Heroin, který byl u něj nalezen, byl vysoce kvalitní," dodal mluvčí policie.

Dealer přitom sám drogy nebral. Policisté zjistili, že se dokonce snažil aktivně závislosti zbavit svou mladou přítelkyni. "Je paradox, že se té dívce snažil pomoci a sám drogu do Ostravy vozil," citovala ČTK zdroj obeznámený s případem. Dealer dokonce založil kapelu, kterou financoval z peněz, vydělaných prodejem narkotik.

Kriminalisté na odhalení dealera pracovali několik měsíců, práci jim ale komplikoval fakt, že se nezdržoval v místě trvalého bydliště a přespával po různých ubytovnách v Ostravě i okolí.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Řidič na Lounsku narazil s autem do stromu, na místě zemřel

-

dnes 16:52 Při dopravní nehodě mezi obcemi Velemyšleves a Havraň...

V Praze nezůstala za poslední půlrok žádná vražda neobjasněná, přibylo nehod tramvají

-

dnes 16:47 Pražské policii se podařilo objasnit všech sedm vražd,...

Při zřícení dvou pater domu v centru Prahy bylo na místě 45 lidí

-

dnes 16:01 Video: V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské...

Příbuzného v nemocnici odpojil od přístrojů, za pokus o vraždu dostal podmínku

-

dnes 15:55 Za to, že loni v dubnu odpojil vážně zraněného...

Policie hledá svědky vraždy v Prostějově. Zveřejnila kamerové záběry

-

dnes 13:15 Video: Policisté vyšetřují vraždu 55letého muže z...

Soud potvrdil podmínku za vybrždění hokejisty Ujčíka. Nebyl to první prohřešek řidiče MHD

-

dnes 11:29 Video: Brněnský krajský soud zamítl ve středu odvolání...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů