Domácí

Poslanec ODS Šeich podle strážníků řídil opilý

23.11.2006 11:47 Poslanec ODS David Šeich řídil podle strážníků brněnské městské policie pod vlivem alkoholu. Mělo se tak stát v noci na čtvrtek v Brně. Dechová zkouška u poslance měla prokázat pití alkoholu před jízdou. Politik to však odmítá.

Hlídka městské policie poslance zastavila kolem jedné hodiny ráno, když projížděl Malátovou ulicí v Brně v protisměru. "Dechovou zkouškou se pak zjistilo, že má v dechu asi 2,4 promile alkoholu," uvedla mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.

"Připouštím, že jsem pouze porušil nějaký silniční předpis. Nepil jsem," řekl poslanec, který prý není spokojen s tím, jak se členové hlídky chovali a chce z toho vyvodit důsledky. Mluvčí městské policie však pochybení hlídky odmítá.

Opakovanou dechovou zkoušku odmítl

Případem se v Brně začala zabývat také celorepubliková policie. Podle jejího mluvčího Bohumiila Maláška byla k případu v noci přivolána i policejní hlídka.

Řidič se prokázal poslaneckým průkazem, opakovanou dechovou zkoušku, odběr krve a moči ale odepřel. "Policisté z něj cítili alkohol," uvedl policejní mluvčí. Hlídka Šeichovi zakázala další řízení vozidla s tím, že přestupek bude řešen dodatečně.

Šeich patrně zpochybní kvalitu přístroje, který v noci použili strážníci při dechové zkoušce. Hlídky republikové policie jej totiž nemají ve výbavě. Přístroj je však řádně certifikovaný a kalibrovaný, uvedla mluvčí strážníků. Přístroj je využíván například policií v Německu i USA.

Výběr případů opilých poslanců za volantem
22. listopadu 1994 - Policie zadržela poslance Ladislava Blažka (ODS), který řídil silně opilý, odmítl ale dechovou i krevní zkoušku. Opilost ale prokázalo lékařské vyšetření. V březnu následujícího roku po nátlaku strany vystoupil Blažek z ODS, ve sněmovně ale zůstal.
Prosinec 1995 - Poslanec ODS Libor Novák starší způsobil pod vlivem alkoholu nehodu. Rezignoval na funkci vedoucího stálé delegace Poslanecké sněmovny v Parlamentním shromáždění Rady Evropy a vystoupil z ODS, mandát si ale ponechal.
27. prosince 1997 - Poslanec za ODS Stanislav Pěnička havaroval v Jablonci nad Nisou, když se pokusil ujet hlídce dopravní policie, jež ho kontrolovala. Podle svědků jevil známky opilosti. Pěnička se odmítl podrobit dechové zkoušce i lékařskému vyšetření. Mandátový a imunitní výbor sněmovny mu nejprve uložil pokutu 15.000 korun, trest ale později zrušil.
22. ledna 1998 - Tehdejší senátor ČSSD Jan Kavan způsobil v Mostecké ulici v Praze dopravní nehodu, při níž kromě svého auta poškodil i další zaparkované vozy. Odmítl dechovou zkoušku a odběr krve. Připustil však, že pil večer víno, odmítl ale, že by v době nehody byl pod vlivem alkoholu. Mandátový a imunitní výbor sněmovny mu uložil pokutu 15.000 korun.
Listopad 1999 - Při řízení pod vlivem alkoholu byla přistižena poslankyně Unie svobody Monika Horáková. Mandátový a imunitní výbor sněmovny jí o půl roku později udělil čtyřtisícovou pokutu.
19. února 2002 - Poslanec KDU-ČSL Pavel Plánička havaroval v Praze, když řídil auto zřejmě pod vlivem alkoholu. Odmítl se podrobit dechové zkoušce a odvolal se na poslaneckou imunitu. Popřel obvinění, že řídil opilý.
22. března 2003 - Nezávislého poslance za US-DEU Svatopluka Karáska přistihli policisté při řízení pod vlivem alkoholu poté, co projel křižovatku na červenou. Pražský magistrát Karáska potrestal pokutou 10.000 korun a ročním zákazem řízení.
pno, Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

včera 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

včera 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Bramboroví. Čeští hokejisté na olympiádě podlehli Kanadě a končí bez medaile

-

včera 13:07 aktualizováno Čeští hokejisté na olympijských hrách v...

Nejedlý na Šloufově pohřbu: Kytka je za mě, ne za Zemana

-

včera 11:31 Video: Zhruba dvě stovky lidí se v sobotu dopoledne ve...

Ledová noc? To ještě nic nebylo, přijdou silnější mrazy, varují meteorologové

-

včera 11:02 aktualizováno Meteorologové v sobotu dopoledne...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby