Domácí

Poslanec ODS Šeich podle strážníků řídil opilý

23.11.2006 11:47 Poslanec ODS David Šeich řídil podle strážníků brněnské městské policie pod vlivem alkoholu. Mělo se tak stát v noci na čtvrtek v Brně. Dechová zkouška u poslance měla prokázat pití alkoholu před jízdou. Politik to však odmítá.

Hlídka městské policie poslance zastavila kolem jedné hodiny ráno, když projížděl Malátovou ulicí v Brně v protisměru. "Dechovou zkouškou se pak zjistilo, že má v dechu asi 2,4 promile alkoholu," uvedla mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.

"Připouštím, že jsem pouze porušil nějaký silniční předpis. Nepil jsem," řekl poslanec, který prý není spokojen s tím, jak se členové hlídky chovali a chce z toho vyvodit důsledky. Mluvčí městské policie však pochybení hlídky odmítá.

Opakovanou dechovou zkoušku odmítl

Případem se v Brně začala zabývat také celorepubliková policie. Podle jejího mluvčího Bohumiila Maláška byla k případu v noci přivolána i policejní hlídka.

Řidič se prokázal poslaneckým průkazem, opakovanou dechovou zkoušku, odběr krve a moči ale odepřel. "Policisté z něj cítili alkohol," uvedl policejní mluvčí. Hlídka Šeichovi zakázala další řízení vozidla s tím, že přestupek bude řešen dodatečně.

Šeich patrně zpochybní kvalitu přístroje, který v noci použili strážníci při dechové zkoušce. Hlídky republikové policie jej totiž nemají ve výbavě. Přístroj je však řádně certifikovaný a kalibrovaný, uvedla mluvčí strážníků. Přístroj je využíván například policií v Německu i USA.

Výběr případů opilých poslanců za volantem
22. listopadu 1994 - Policie zadržela poslance Ladislava Blažka (ODS), který řídil silně opilý, odmítl ale dechovou i krevní zkoušku. Opilost ale prokázalo lékařské vyšetření. V březnu následujícího roku po nátlaku strany vystoupil Blažek z ODS, ve sněmovně ale zůstal.
Prosinec 1995 - Poslanec ODS Libor Novák starší způsobil pod vlivem alkoholu nehodu. Rezignoval na funkci vedoucího stálé delegace Poslanecké sněmovny v Parlamentním shromáždění Rady Evropy a vystoupil z ODS, mandát si ale ponechal.
27. prosince 1997 - Poslanec za ODS Stanislav Pěnička havaroval v Jablonci nad Nisou, když se pokusil ujet hlídce dopravní policie, jež ho kontrolovala. Podle svědků jevil známky opilosti. Pěnička se odmítl podrobit dechové zkoušce i lékařskému vyšetření. Mandátový a imunitní výbor sněmovny mu nejprve uložil pokutu 15.000 korun, trest ale později zrušil.
22. ledna 1998 - Tehdejší senátor ČSSD Jan Kavan způsobil v Mostecké ulici v Praze dopravní nehodu, při níž kromě svého auta poškodil i další zaparkované vozy. Odmítl dechovou zkoušku a odběr krve. Připustil však, že pil večer víno, odmítl ale, že by v době nehody byl pod vlivem alkoholu. Mandátový a imunitní výbor sněmovny mu uložil pokutu 15.000 korun.
Listopad 1999 - Při řízení pod vlivem alkoholu byla přistižena poslankyně Unie svobody Monika Horáková. Mandátový a imunitní výbor sněmovny jí o půl roku později udělil čtyřtisícovou pokutu.
19. února 2002 - Poslanec KDU-ČSL Pavel Plánička havaroval v Praze, když řídil auto zřejmě pod vlivem alkoholu. Odmítl se podrobit dechové zkoušce a odvolal se na poslaneckou imunitu. Popřel obvinění, že řídil opilý.
22. března 2003 - Nezávislého poslance za US-DEU Svatopluka Karáska přistihli policisté při řízení pod vlivem alkoholu poté, co projel křižovatku na červenou. Pražský magistrát Karáska potrestal pokutou 10.000 korun a ročním zákazem řízení.
pno, Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Krčál rezignoval i na funkci šéfa vysočinských soc. dem., zůstává jen členem

-

dnes 20:50 Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál...

VZP platí ročně 10 miliónů firmě spojené s Janouškem

-

dnes 20:48 Všeobecná zdravotní pojišťovna platí ročně 10 miliónů...

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů

-

dnes 16:43 Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od...

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců

-

dnes 16:19 Video: Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují...

Přijmout v Brně desítky migrantů nikomu neublíží, vzkazuje Žít Brno

-

dnes 15:49 Brněnské koaliční hnutí Žít Brno navrhuje, aby město...

Unikátní operace v Brně zachránila mladému muži nohu

-

dnes 15:20 V závěru minulého týdne byla ve Fakultní nemocnici u...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů