Domácí

Ve Šlapanicích na Brněnsku komise špatně spočítala hlasy

14.11.2006 13:10 Krajský soud v Brně v úterý uznal stížnost na průběh komunálních voleb ve Šlapanicích na Brněnsku. Neplatná byla podle soudu volba zastupitele Ladislava Grocha z Hnutí pro rozvoj Šlapanic. Podle soudce to neznamená opakování voleb, Český statistický úřad ale musí přepočítat výsledek hlasování.

Jak Právu vysvětlil soudce Petr Kobylka, při sčítání hlasů u volební komise ve druhém šlapanickém okrsku došlo k chybě, když komisař omylem u jména kandidátky Dany Svobodové (Šance pro Šlapanice) místo počtu odevzdaných hlasů 34 uvedl pořadové číslo kandidátky - 14. Svobodová tak přišla o 20 hlasů a volební uskupení, za které kandidovala, nedosáhlo na pětiprocentní kvórum a nedostalo se do zastupitelstva.

Při správném počítání hlasů by se však Šance pro Šlapanice v zastupitelstvu umístila s jedním mandátem, zatímco Hnutí pro rozvoj Šlapanic, které má čtyři mandáty, by mělo o jeden méně. Městské zastupitelstvo ve Šlapanicích tedy v současné době není v důsledku rozhodnutí soudu kompletní. Podle soudce Petra Kobylky zákon pro tento případ nestanoví nutnost opakování voleb, bude pouze nutno podle kompletní volební dokumentace, která je k dispozici, přepočítat hlasy. Přepočet musí být korigován podle rozhodnutí soudu.

jac, Právo

nahoru

Domácí:

Horám zdar, zaznělo poslední sbohem Klepšovi

-

dnes 15:40 Video: Šéfa krkonošských záchranářů Adolfa Klepše v...

Lidovci chtějí národní fond na důchody a rodičovskou až na patnáct let

-

dnes 15:04 Lidovci, pokud budou ve vládě, chtějí v průběhu dalších...

Zaorálek tvrdě do Babiše: Stát byl zneužit k likvidaci konkurentů Agrofertu

-

dnes 12:34 aktualizováno Zajišťovacími příkazy jsou v Česku...

Spor dvou nejbohatších Čechů: Kellner odmítl Babišova slova, že jeho škola není nadace

-

dnes 12:29 Rodinná nadace nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jeho...

Policejní odstřelovači zastřelili přes noc v ohnisku zamoření první dvě prasata

-

dnes 10:51 Policejní odstřelovači mají za sebou první noc...

Dalším prezidentským kandidátem je Jiří Hynek, získal podpisy poslanců

-

dnes 10:09 aktualizováno Kandidát Realistů Jiří Hynek získal pro...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby