Domácí

Ve Šlapanicích na Brněnsku komise špatně spočítala hlasy

14.11.2006 13:10 Krajský soud v Brně v úterý uznal stížnost na průběh komunálních voleb ve Šlapanicích na Brněnsku. Neplatná byla podle soudu volba zastupitele Ladislava Grocha z Hnutí pro rozvoj Šlapanic. Podle soudce to neznamená opakování voleb, Český statistický úřad ale musí přepočítat výsledek hlasování.

Jak Právu vysvětlil soudce Petr Kobylka, při sčítání hlasů u volební komise ve druhém šlapanickém okrsku došlo k chybě, když komisař omylem u jména kandidátky Dany Svobodové (Šance pro Šlapanice) místo počtu odevzdaných hlasů 34 uvedl pořadové číslo kandidátky - 14. Svobodová tak přišla o 20 hlasů a volební uskupení, za které kandidovala, nedosáhlo na pětiprocentní kvórum a nedostalo se do zastupitelstva.

Při správném počítání hlasů by se však Šance pro Šlapanice v zastupitelstvu umístila s jedním mandátem, zatímco Hnutí pro rozvoj Šlapanic, které má čtyři mandáty, by mělo o jeden méně. Městské zastupitelstvo ve Šlapanicích tedy v současné době není v důsledku rozhodnutí soudu kompletní. Podle soudce Petra Kobylky zákon pro tento případ nestanoví nutnost opakování voleb, bude pouze nutno podle kompletní volební dokumentace, která je k dispozici, přepočítat hlasy. Přepočet musí být korigován podle rozhodnutí soudu.

jac, Právo

nahoru

Domácí:

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

včera 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

včera 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Bramboroví. Čeští hokejisté na olympiádě podlehli Kanadě a končí bez medaile

-

včera 13:07 aktualizováno Čeští hokejisté na olympijských hrách v...

Nejedlý na Šloufově pohřbu: Kytka je za mě, ne za Zemana

-

včera 11:31 Video: Zhruba dvě stovky lidí se v sobotu dopoledne ve...

Ledová noc? To ještě nic nebylo, přijdou silnější mrazy, varují meteorologové

-

včera 11:02 aktualizováno Meteorologové v sobotu dopoledne...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby