Koktejl

Gorilí rodinka z pražské zoo znovu na internetu

2.11.2006 14:24 Český rozhlas-stanice Leonardo a internetové oddělení Českého rozhlasu znovu spustily na svých webových stránkách nepřetržitý přímý přenos pozorování života gorilí rodinky v pražské zoo. "Trochu jiná" reality show Odhalení si před rokem získala srdce desetitisíců diváků.

Jména goril jako je malá Moja, její matka Kijiva (čeká v květnu další mládě), otec Richard, dále Shinda, což je nevlastní sestra Kijivy a Kamba (čeká v lednu také gorilí miminko), která se do rodinky přistěhovala a jako jediná se narodila ve volné přírodě pralesů východního Kamerunu, se stala v první řadě gorilí reality show populárnější než leckterá člověčí celebrita.

"Osm dětských návštěvníků zoo z deseti ví, kdo je to Moja," prohlásil ve čtvrtek na tiskové konferenci při představení projektu ředitel pražské zoo Petr Fejk.

Chystá se i knížka gorilích pohádek

Diváci mohou pozorovat až do konce roku, co se děje v pavilonu goril a venku ve výběhu ze tří kamer, během pár dnů bude možné  nahlédnout i do nočního života goril. Vstupy přenáší i Česká televize v ranním Dobrém ránu s ČT a ČRo na stanici Leonardo.

Odhalení získalo na festivalu Wildscream, což je obdoba Oscarů pro přírodovědné filmy, cenu Panda za DVD v kategorii interaktivních projektů. Letos projekt pokračuje pod názvem Pomáháme gorilám. Vyjde i knížka gorilích pohádek Moja a páv, kterou slavnostně pokřtí v pražské zoo v sobotu 11. listopadu.

 

jp, Právo

nahoru

Koktejl:

Ostravské slůně roste jako z vody, váží už téměř půl tuny

-

včera 17:32 Mladý sameček slona indického, který se v ostravské...

Zatím bezejmenný syn vévodkyně Kate a prince Williama má už oficiální suvenýry

-

včera 16:29 Britská královská umělecká sbírka Royal Collection v...

Druhý syn Kate a Williama to nebude mít snadné, třetí potomci královské rodiny měli odjakživa trable

-

včera 15:23 Vévodkyně Kate, manželka britského korunního prince...

Uštkl ho chřestýš a napadl medvěd, teď mladík přežil i boj se žralokem

-

včera 11:52 Dvacetiletý Dylan McWilliams z amerického Colorada,...

Seniorům v domově důchodců dělá společnost robotický pes

-

včera 08:55 Video: Většina obyvatel jednoho z domovů důchodců v...

Narození královského syna pobláznilo celou Británii

-

včera 06:25 Narození třetího potomka britského prince Williama a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby