Koktejl

Gorilí rodinka z pražské zoo znovu na internetu

2.11.2006 14:24 Český rozhlas-stanice Leonardo a internetové oddělení Českého rozhlasu znovu spustily na svých webových stránkách nepřetržitý přímý přenos pozorování života gorilí rodinky v pražské zoo. "Trochu jiná" reality show Odhalení si před rokem získala srdce desetitisíců diváků.

Jména goril jako je malá Moja, její matka Kijiva (čeká v květnu další mládě), otec Richard, dále Shinda, což je nevlastní sestra Kijivy a Kamba (čeká v lednu také gorilí miminko), která se do rodinky přistěhovala a jako jediná se narodila ve volné přírodě pralesů východního Kamerunu, se stala v první řadě gorilí reality show populárnější než leckterá člověčí celebrita.

"Osm dětských návštěvníků zoo z deseti ví, kdo je to Moja," prohlásil ve čtvrtek na tiskové konferenci při představení projektu ředitel pražské zoo Petr Fejk.

Chystá se i knížka gorilích pohádek

Diváci mohou pozorovat až do konce roku, co se děje v pavilonu goril a venku ve výběhu ze tří kamer, během pár dnů bude možné  nahlédnout i do nočního života goril. Vstupy přenáší i Česká televize v ranním Dobrém ránu s ČT a ČRo na stanici Leonardo.

Odhalení získalo na festivalu Wildscream, což je obdoba Oscarů pro přírodovědné filmy, cenu Panda za DVD v kategorii interaktivních projektů. Letos projekt pokračuje pod názvem Pomáháme gorilám. Vyjde i knížka gorilích pohádek Moja a páv, kterou slavnostně pokřtí v pražské zoo v sobotu 11. listopadu.

 

jp, Právo

nahoru

Koktejl:

Hasič se na ledě probořil i se zachraňovaným psem

-

dnes 10:20 Video: Záchrana uvázlého psa se uskutečnila na konci...

V indické restauraci obsluhují robotické servírky

-

dnes 03:00 Video: Jak se zdá, pokrok nelze zastavit. V jedné z...

Chirurg při transplantacích podepisoval orgány pacientů

-

včera 18:29 Soud v anglickém Birminghamu ve středu uznal vinným...

Záběry vyhublého medvěda obletěly svět. Bylo to ale trochu jinak

-

včera 18:19 Video: Dojemné záběry vyhladovělého ledního medvěda,...

Jako přestřelka ze Star Wars. Zamrzlé jezero vydává podivné zvuky

-

včera 15:24 Video: Podivné zvuky vycházející ze zamrzlého jezera...

Hasič nechtěně založil požár, který málem vymazal australské městečko z mapy

-

včera 12:01 Jednomu z hasičů v městečku Balmoral v australském...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby